chinning سردرد اورژانسی سکته مغزی مننژیت

chinning: سردرد اورژانسی سکته مغزی مننژیت سر درد

گت بلاگز علمی پزشکی آیا آخر می توان به مریخ سفر کرد؟

مریخ نورد ناسا مشهور به کنجکاوی در بروزترین پیاده روی خود بر سطح سیاره مریخ موفق به کشف یک لایه سنگ با شکلی مرموزو پیچیده شده است که امکان اثبات فرضیه زندگی

آیا آخر می توان به مریخ سفر کرد؟

به گزارشخبرنگار حوزه فن آوری های نوینگروه علمی پزشكی گروه تحریریه سایت جوان؛ مریخ نورد کنجکاوی در پیاده روی خود برسطح یک دریاچه باستانی خشک شده است بر سطح این سیاره به یک لایه سنگ رسیده است که حاوی لایه هایی است که می تواند نشان دهنده وجود انواع میکروب در سطح آن باشد.
این لایه سنگ غنی از مواد معدنی و انواع رسوب است و می تواند حاوی عنصرهای زنده باشد.

عبارات مهم : سیاره

مریخ نورد کنجکاوی این نتیجه های را در طول سه سال و نیم جمع آوری داده ها و مقایسه میزان سطح اکسیژن در مناطق متفاوت سیاره مریخ بدست آورده است.
اهمیت این کشف از آنجا است که می تواند به درک بهتر اینکه آیا در مریخ حیات وجود داشته یا امکان زندگی حتی در سطح میکروبی و باکتریایی در آن وجود دارد، منجر شود.
سطح اکسیژن در دریاچه Gale Lake مریخ با میزان اکسیژن موجود در دریاچه های زمینی مشابه است و کارشناسان براساس قادر به نتیجه گیری در خصوص وجود حیات در این سیاره و امکان بازسازی آن می شوند.
کارشناسان با بررسی تصویرهای دریافتی از دوربین های راه اندازی شده است بر روی مریخ نورد کنجکاوی دریافتند در این قسمت از دریاچه میزان زیادی از عنصر شیمیایی سیلیس با غلظت اوج وجود دارد که در لایه های متفاوت سنگ ها موجود است و می تواند نشان دهنده وجود حیات و حتی جریان داشتن آب های زیر زمینی باشد.
محققان امیدوار هستند با ادامه این پژوهش بتوانند به منابع آب زیر زمینی مریخ دسترسی پیدا کنند، وجود آب در مریخ می تواند نشان دهنده وجود حیات باشد.
سفر به سیاره مریخ یکی از بزرگترین آرزوهای انسان است و بسیاری از شرکت های فضایی در تلاش جهت ساخت سفاین فضایی پیشرفته، ارسال فضانورد و مسکونی کردن این سیاره هستند.
منبع:Dailymail
انتهای خبر/

واژه های کلیدی: سیاره | اکسیژن | دریاچه | کنجکاوی | مریخ نورد ناسا | سفر به مریخ | فضانورد | سفینه فضایی

آیا آخر می توان به مریخ سفر کرد؟

آیا آخر می توان به مریخ سفر کرد؟

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog