chinning سردرد اورژانسی سکته مغزی مننژیت

chinning: سردرد اورژانسی سکته مغزی مننژیت سر درد

گت بلاگز وب‌گردی چه سردردهایی اورژانسی‌اند؟

سردردها ترساندن کننده حیات انسان به شمار نمی آیند. با این حال سردردهای مزمن می توانند هشدار دهنده و علائمی از بروز پرسشها جدی نظیر سکته ی مغزی، آنوریسم و من

چه سردردهایی اورژانسی‌اند؟

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، درست است که میگرن باعث ناراحتی زیاد و غیر قابل تحمل در افراد می شود، ولی باید توجه داشت که سردردها ترساندن کننده ی حیات انسان به شمار نمی آیند. با این حال سردرد های مزمن می توانند هشدار دهنده و علائمی از بروز پرسشها جدی نظیر سکته ی مغزی، آنوریسم و مننژیت باشند که نیازمند خدمات اورژانسی هستند.

عبارات مهم : سردرد اورژانسی
ممکن است هر لحظه اوضاع اینقدر بحرانی نباشد، ولی ارزش آن را دارد که هنگامی که احساس سردردهای شدید و غیرعادی می کنید، حتی اگر درد قابل تحملی هم دارید به دکتر مراجعه کنید.

در این بخش به سه نشانه از سردردهای جدی اشاره می شود.

درد گردن و تب

سفت شدن گردن و تب کردن می تواند از نشانه های بروز مننژیت باشد که در این حالت، غشای سیستم عصبی مرکزی ملتهب شده است و به سرعت می تواند به حالت بحرانی و تهدیدکننده تبدیل گردد.

تهوع

داشتن حالت تهوع شدید و یا استفراغ و یا بعضی از پرسشها عصبی مانند اشکال در صحبت کردن یا راه رفتن، همگی می توانند نشانه هایی از بروز یک سکته ی مغزی هموراژیک باشد.

دو نوع سکته ی مغزی وجود دارد، هموراژیک (خونریزی دهنده) و ایسکمیک. سکته های هموراژیک کمتر مرسوم هستند و در کل تنها 15 درصد از سکته های مغزی را مشمول بر می شوند، ولی عامل 40 درصد از فوت و میرهای ناشی از سکته ی مغزی به شمار می آیند.

این نوع سکته ممکن است با یک انفجار آنوریسم مغزی و یا نشر خون از دیواره های ضعیف شده است ی رگ های مغزی رخ دهد. این خون درون و یا اطراف بافت مغز ریخته شده است و باعث التهاب و فشار می شود که باعث آسیب رسانی به بافت و سلول های مغزی خواهد شد.

بدترین سردردی که تجربه کرده اید

دانشمندان اذعان داشته اند هنگامی که شخصی ادعا می کند که بدترین سردردی که تا به حال تجربه کرده است را دارد، این می تواند نشانه ی بروز آنوریسم در مغز باشد، بدهید گونه که در بخشی از مغز خونریزی بسیار خفیفی در حال رخ دادن است و این اتفاق می تواند نتیجه های فاجعه باری در پی داشته و ترساندن کننده ی زندگی فرد مبتلا باشد.

به دکتر مراجعه کنید

شاید اینطور فکر می کنیم که اگر به دکتر مراجعه کنیم، وی از مغز سی تی اسکن خواهد گرفت و ممکن است با این کار، به مسئله بزرگ تری در خود پی ببریم. به عقیده ی پزشکان مردم دوست دارند که هر لحظه دلواپس باشند. ولی باید اجازه دهیم تا دکتر تصمیم بگیرد که آیا مشکلی وجود دارد یا خیر!

پزشکان زیاد ترجیح می دهند تا افرادی بدون پرسشها حاد به آنها مراجعه کنند و بعد از اطمینان از صحت و سلامت خود به منزل برگردند، نه اینکه با چشم پوشی از انجام این کار، وقت دریافت کمک های پزشکی و زنده ماندن را از دست بدهند.

منبع: جام جم

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: سردرد اورژانسی | سکته مغزی | مننژیت | سر درد |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog